Круглий стіл «Психолого-соціальні проблеми Рубіжанської громади та шляхи їх вирішення»

Наприкінці минулого тижня відбувся круглий стіл «Психолого-соціальні проблеми Рубіжанської громади та шляхи їх вирішення». Захід проходив в рамках міжнародного проєкту GIZ «Створення ветеранського простору «Воїни світла», який спільно реалізовують Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді  та ГО «Спілка ветеранів АТО м. Рубіжне».

Організатори круглого столу запросили представників влади, управління соціального захисту населення, управління освіти, інформаційно-організаційного відділу, відділу культури, молоді та спорту, Рубіжанського центру надання соціальних послуг, першого відділення Сєвєродонецького ОМТЦК та СП, міського музею, представників Рубіжанського Товариства Червоного Хреста України, практичних психологів, журналістів.

Присутніх привітали заступник міського голови Олег Ткаченко, начальник відділу у Луганській області Міністерства у справах ветеранів Сергій Копилов.

Ведуча круглого столу методист Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Олена Хмельницька ознайомила присутніх з напрямками роботи Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ в Україні, про хід реалізації проєкту «Створення ветеранського простору «Воїни світла» та заходи, які планується організувати.

Заступник голови ГО «Спілка ветеранів АТО м. Рубіжне» Андрій Трощий розповів про ті проблеми, з якими стикаються учасники АТО/ООС, повертаючись додому: це працевлаштування, оздоровлення, необхідність психологічної допомоги та багато іншого.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Наталія Коротенко та начальник відділу соціального обслуговування управління праці та соціального захисту населення Людмила Панькова повідомили, що в м. Рубіжному ухвалена Комплексна міська програма соціального захисту населення м. Рубіжного на 2021 – 2023 роки, яка передбачає соціальний захист незахищених верств населення, в тому числі, ветеранів АТО/ООС.

Соціальної допомоги потребують не лише ветерани АТО/ООС, а й їхні родини. Саме цими питаннями опікується Рубіжанський центр надання соціальних послуг, про що розповіли фахівці цього закладу Тетяна Журавльова та Юлія Калашник.

Залучення ветеранів до активного життя, демонстрація альтернативної організації активностей та родинного відпочинку, залучення їх до суспільного життя громади сприяють їх психологічній реабілітації та соціальній реінтеграції.

Головний спеціаліст управління освіти Рубіжанської міської ради Людмила Левицька наголосила на важливості співпраці закладів освіти Рубіжанської громади з Громадською організацією «Спілка ветеранів АТО м. Рубіжне» у патріотичному вихованні учнівської молоді.

Методист Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Олена Хмельницька поділилась досвідом патріотичного виховання молоді у співпраці з різними структурами, розповіла про волонтерську роботу та роботу з дітьми внутрішньо переміщених осіб. Особливого значення має співпраця з ветеранами АТО/ООС, які є активними учасниками усіх заходів Центру. Ця співпраця є вкрай важливою і для школярів, для яких колишні військові є прикладом для наслідування, і для військових.

Про складнощі адаптації та різні підходи до психологічної реабілітації різних категорій осіб, постраждалих внаслідок військового конфлікту, говорила практичний психолог Рубіжанського індустріально-педагогічного фахового коледжу Ірина Маковченко.

В обговоренні проблем Рубіжанської громади взяли участь головний спеціаліст відділу культури, молоді і спорту Рубіжанської міської ради Світлана Ступнікова, директор КЗ «Міський музей» Ольга Старікова, заступник командира військової частини А2925 з морально-психологічних питань Павло Антонов, журналіст газети «Рубіжанські Новини» Юлія Сабаєва.

Обговорюючи проблеми громади, учасники круглого столу запропонували конструктивні шляхи їх вирішення, які розмістили на своєрідному «дереві бажань».

Незабаром пройде  ще один круглий стіл, на якому будуть підведені підсумки реалізації проєкту.

Дякуємо міській владі та особисто заступнику міського голови Олегу Ткаченку за допомогу в організації круглого столу, усім учасникам заходу за небайдужість, активну участь та бажання вирішувати проблеми громади.

001 002 003 004 005 006 007 008 010