22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!

Пощезнуть всі перевертні й приблуди,

І орди завойовників-заброд!

Ви, байстрюки катів осатанілих,

Не забувайте, виродки, ніде:

Народ мій є!В його гарячих жилах

Козацька кров пульсує і гуде!

                                     Олександр Олесь

 

Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.

Для України Друга світова – це національна трагедія. За даними істориків, «прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять від 8 до 10 мільйонів осіб, з них цивільного населення близько 5 мільйонів, 2,2 мільйони було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації, надалі з тавром «зрадників» прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралася з силами».

Під час пішохідного походу рідним краєм юні туристи Рубіжанської міської територіальної громади – вихованці Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (керівники Олена Тарасенко, Ігор Тарасенко, Артем Бузалов) та Кудряшівської гімназії (керівник Сергій Малюк) відвідали місця пам’яті загиблих у Другій світовій війні у с. Кудряшівка, Боровеньки, Воєводівка, Привілля, Кремінна.

Тож в цей день вшануймо пам’ять усіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні.

01 02 03 04 05 06 07 08 09