Розпочали роботу освітні центри «Донбас–Україна»

09.06

В Україні розпочали роботу освітні центри «Донбас–Україна», створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Центри створені на базі 214 закладів вищої та фахової передвищої освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству культури та Міністерству внутрішніх справ.

Відповідно до Порядку прийому, абітурієнтам з тимчасово окупованих територій необхідно вступати через один освітній центр, при цьому абітурієнт має право подати до 5 заяв до вишів.

Для того щоб стати студентом закладу вищої або фахової передвищої освіти, вступнику необхідно обрати освітній центр «Донбас–Україна» або «Крим–Україна», особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію до 20 липня, щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти (квота-2), та до 20 вересня – на контрактну форму.

У місті Рубіжному вступнику необхідно скласти на базі Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Рубіжанської міської ради Луганської області  два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один профільний вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти: Луганський державний медичний університет, Рубіжанський індустріально-педагогічний коледж, Первомайський індустріально-педагогічний коледж.

Робота освітніх центрів триватиме до 24 вересня 2021 року.