Життя яскраве без алкоголю, тютюну, наркотиків

На виконання Регіональної цільової програми протидії поширенню наркоманії, незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у Луганській області на 2016-2020 роки,  а також для того, щоб донести до молодих людей знання про небезпеку, яка виникає при вживанні алкоголю, тютюну і наркотиків, та застерегти здобувачів освіти від небажаних наслідків в Рубіжанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8 Рубіжанської міської ради проводиться робота щодо формування ціннісних життєвих навичок.

Робота з профілактики шкідливих звичок проводиться у закладі з усіма  учасниками освітнього процесу з урахуванням вікових особливостей. Класними керівниками, вчителями основ здоров’я, біології, хімії постійно проводиться з учнями роз’яснювальна робота про шкідливість та недопустимість паління, вживання алкоголю і наркотиків, з профілактики венеричних захворювань.

1

Практичним психологом школи Веретенніковою А. проводяться моніторингові заходи з вивчення питання  вживання психоактивних речовин, так у листопаді 2020 року було проведено анкетування   198 учнів 5-8 класів щодо     поведінкових реакцій молоді.

2

У вересні 2020 р. учнівським самоврядуванням був організований та проведений круглий стіл для учнів 8-9 класів «Людина та її здоров’я», а в листопаді 2020 р. – круглий стіл для учнів 10-11 класів «Мій вибір – моє майбутнє». Формування фізично і морально здорових, всебічно розвинених підлітків, спонукання молоді до активного та здорового способу життя –   мета проведених заходів.

3

З метою роз’яснення чинного законодавства щодо відповідальності за вживання та розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин щомісячно проводяться зустрічі з представниками ювенальної превенції міського ВП ГУНП в Луганській області та інспекторами відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Луганській області.

4

З метою профілактики вживання шкідливих речовин шкільний медичний працівник Лисакова І. разом з класними керівниками 4-6 класів провели тренінгові заняття «Моє життя – в моїх руках».

5

Учнівським самоврядуванням (волонтерський рух та міністерство преси та інформації) у співпраці з медичною сестрою Лисакової І., педагогом-організатором Потаповою Є. розроблені пам’ятки «Правда про тютюн» з метою проведення широкої роз’яснювальної роботи серед дітей та учнівської молоді щодо недопущення вживання психоактивних речовин.

6

Класними керівниками 1-11 класів систематично проводяться виховні заходи з елементами тренінгу та фасилітації з антинаркотичного, антиалкогольного пропагування з метою формування у дітей стійкого психологічного імунітету до вживання наркотичних засобів: «Я обираю здоровий спосіб життя» 1-2 класи, «Здоровим бути модно» 3-4 класи, «Людина та її здоров’я» 5-6 класи, «Негативний вплив наркотичних засобів на організм дитини» 7-8 класи, «Світ без наркотиків» 9 класи, «Юридична відповідальність за вживання наркотичних та психотропних речовин» 10 клас, «Твоє життя – твій вибір» 11 клас та інші.

7

З метою наочної пропаганди здорового способу життя були організовані та проведені конкурси малюнків «Я обираю здоровий спосіб життя» серед учнів 2-6 класів, конкурс плакатів та стіннівок до Міжнародного дня боротьби з палінням серед учнів 7-11 класів; у вересні 2020 р. був оформлений інформаційний куточок щодо пропаганди здорового способу життя «Ми обираємо здоровий спосіб життя» учнями 8-9 класів, були випущенні буклети «Курінню – Ні!» учнями 5 класів, «Алкоголю – Ні!» учнями 6 класів, «Наркотикам – Ні!» учнями 7 класів.

8

В шкільній бібліотеці постійно оформлюються тематичні виставки літератури «Не нашкодь собі», «Захисти себе», «За здоровий спосіб життя», «Людина та її здоров’я».

9

В ЗШ №8   проводяться інформаційно-просвітницькі та культурно-мистецькі акції та антитютюнова компанія за участю всіх учасників освітнього процесу «Цукерка за цигарку!» та «Школа – територія, вільна від тютюну» за ініціативи представників учнівського парламенту та адміністрації школи.

10

Тільки з розумінням цінності здоров’я і руйнівних наслідків шкідливих звичок у підростаючого покоління виникає усвідомлення необхідності дбайливого ставлення до власного здоров’я.

11