Стоп – наркоманія!

image2

На виконання Регіональної цільової програми протидії поширенню наркоманії, незаконному обігу наркотичних  засобів, психотропних речовин та прекурсорів у Луганській області на 2016-2020 роки та з метою попередження вживання дітьми та молоддю алкогольних  напоїв, наркотичних речовин, а також паління, що призводить не тільки до погіршення здоров’я, але й до проявів протиправної поведінки, у закладах ведеться системна робота з профілактики шкідливих звичок.

Пропонуємо Вашій увазі інформацію  Рубіжанської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № 4 Рубіжанської міської ради Луганської області.

Протягом І півріччя 2020 року були організовані тематичні зустрічі  учнів з  представниками правоохоронних органів з питань роз’яснення чинного законодавства щодо відповідальності за вживання та розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин. У процесі профілактичної бесіди «Недопущення випадків продажу алкоголю неповнолітнім та наслідки за порушення законодавства» представники патрульної поліції відповіли на запитання учнів.

image1

(зустріч третьокласників з інспектором відділу зв’язків з громадськістю УПП у Луганській області Наталухою Назаром Вадимовичем. Заняття з елементами гри «Права та обов’язки дитини»)

image2

Проведена зустріч з представником духівництва,  отцем Олександром Воловенко, обговорені проблеми  профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії, важливості   здорового способу життя (5, 10, 7, 6 класи). Учні отримали відповіді на питання, що їх цікавили.

image3

У 5 класі  пройшов урок «Безпека і небезпека в житті». Відбулася розмова про шкідливі звички, як вони впливають на життя людини. Складали словник небезпек, відмічали, які риси характеру дозволяють людині уникати небезпеки. Учні пригадали правила дорожнього руху, причини виникнення пожеж, правила поведінки на водоймах, при виявленні вибухонебезпечних предметів.

image4

Дуже змістовною була зустріч здобувачів освіти  9-10 класів з прокурором м. Рубіжного Юлією Василівною Мосензовою, яка нагадала  про  права та обов’язки дітей. В ході розмови розглянули питання  шкідливості наркотиків, важливості здорового способу життя. Учні проаналізували   статистику  злочинності за участі підлітків.

image5

У 1 класі пройшла вікторина «Мозаїка безпечного життя». Хлопці та дівчата повторили правила безпеки, відгадали кросворд та загадки, говорили про шкідливі звички – працювали творчо.

Під час карантину робота продовжилася дистанційно. Класними керівниками було проведено бесіди онлайн за наступними темами: «Чим небезпечні наркотики та алкоголь?» (10 клас), «Чи відповідаєте ви за своє здоров’я?» (8 клас), «Наркоманія та її наслідки» (9 клас), «Що може нашкодити твоєму здоров’ю?» (6 клас), «Веди здоровий спосіб життя» (5 клас), «Не будьте собі ворогом!» (7 клас), «Наркоманія – крок у безодню» (11 клас).

Вчитель інформатики Назарько К. та педагог-організатор Андрусенко І. розробили та розповсюдили пам’ятки (електронна версія) «Руйнівна дія наркотиків та алкоголю на організм людини» (8-11 клас), «Стоп! Шкідливим звичкам» (5-7 клас).

 Дистанційно продовжувався  проєкт для початкової школи «Почни день з ранкової гімнастики», який було розпочато в грудні.

У Рубіжанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3  також ведеться системна робота з профілактики шкідливих звичок:  проводяться Тижні правових знань, Місячники боротьби зі шкідливими звичками та протидії поширенню наркоманії, СНІДу, бесіди з профілактики наркоманії.

На фото

  • виступ шкільної агітбригади «За здоровий спосіб життя» (керівник Ємчук С.А.);

image1

  • зустріч з представником Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту  патрульної поліції учнів 8-А класу (кл.кер. Кучеренко Є.С.)  та 8-Б класу (кл.кер. Астахова Д.Є.) за темою «Попередження   шкідливих звичок та протидія поширенню наркоманії, СНІДу»

image3