Навчально – польові збори 2019 року

IMG_571816.05.2019 та 17.05.2018 на базі Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 Рубіжанської міської ради Луганської області відбувся другий етап навчально-польових зборів 2018-2019 навчального року для хлопців та дівчат випускних класів.
Перший етап навчально-польових зборів згідно з планом проводився раніше, 18 квітня, на базі військового полігону «Зоря», де під керівництвом заступника військового комісара, начальника відділення комплектування Стромило П. І. були організовані стрільби з автомату для хлопців – випускників 11 класів. Дівчата у цей же день займалися теоретичною та практичною підготовкою з допомогою волонтера Нєдовесової В. з загону швидкого реагування Рубіжанської ланки Товариства «Червоного хреста» України на базі СШ№10.
Після урочистого відкриття другого етапу зборів хлопці пройшли короткі тренування зі стройової підготовки, а потім вирушили у заздалегідь визначене місце на полігоні, де опановували практичні навички з тактичної підготовки, зокрема такі питання, як «Дії солдата в обороні. Вибір вогневої позиції, її інженерне обладнання та маскування», «Дії солдата у наступі. Похідний і бойовий порядок механізованого відділення», «Дії з початком вогневої підготовки, відбиття атаки танків і піхоти». Під керівництвом досвідчених вчителів Ковтуненка І. В., Семенцова О. Є, Воронцова В. М., Медвідьова Р. Є, Клюкала Г. Г. Ємчука Д. В. учні опановували основи нелегкої військової науки.
Тим часом дівчата в актовій залі СШ№10 переглядали навчальні фільми з медичної підготовки, прослухали лекцію представника «КУРЦМБ Санпросвіти» Зажарської Л. М. та готувалися для виконання тестів з медичної підготовки.
На другий день хлопці вирушили на полігон для того, щоб продовжити виконання завдань попереднього дня, пройти заняття з темі «Дії під час застосування зброї масового ураження» під керівництвом вчителя Кучерешка О. В. та пробігти крос зі смугою перешкод, який був заздалегідь підготовлений викладачами. Учням сподобалося це випробування, навіть деякі взводи пробігали за своїм бажанням трасу декілька разів, щоб поліпшити свої результати.
Дівчата в цей час за допомогою навчальних фільмів та консультацій волонтера загону швидкого реагування Рубіжанської ланки Товариства «Червоного хреста» України, Петренко Д. В., закріпляли свої знання та складали тести з питань медичної підготовки.
Ось і закінчились три дні напруженої роботи викладачів і учнів. Вважаємо що вони були продуктивними для всіх. Учні спробували свої сили в опануванні військової науки, познайомилися з актуальними медичними знаннями.
Хочеться відзначити роботу адміністрації СШ№10, яка оперативно вирішувала питання розміщення та харчування учнів, надавала технічну допомогу в організації перегляду фільмів і проведенні лекцій. А також подякувати всім учасникам зборів: загону швидкого реагування Рубіжанської ланки товариства «Червоного хреста» України (кер. Кучерова Т. В.), Рубіжанському міському управлінню Головного управління ДСНС України у Луганській області (нач. Воропаєв Ю. В.), Рубіжансько-Кремінському об’єднаному міському військовому комісаріату (Військовий комісар підполковник Лазаренко О. А.), управлінню охорони здоров’я Рубіжанської міської ради (нач. Янко Н.І.)
IMG_5718

IMG_5745

IMG_5746

SDC10619

SDC10658

SDC10638

SDC10626

SDC10659

SDC10665

SDC10680