Сторіччя Соборності України

7

Цього року ми відзначаємо сторіччя Соборності України – ключової події в ході Української революції 1917-1921 років, яка й привела до першого проголошення незалежності. 22 січня 1919-го – на Софійській площі урочисто проголосили об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, говорилося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Наступного дня Акт злуки майже одностайно ратифікував Трудовий конгрес України.
Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців — понад 30 тисяч учасників.
У 71 річницю Акту злуки, 22 січня 1990 року, в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель та вшанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.
22-31 січня в закладах освіти міста вже традиційно проходили заходи на честь такої важливої для нашої держави і дорогої серцю кожного українця події.
Тематичний тиждень розпочався 21 січня у Рубіжанському міському Центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, де відбувся урочистий захід, присвячений Дню Соборності України для гуртківців Центру та учнів шкіл міста. Учні мали можливість переглянути документальний фільм про Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки у 1919 році. Діти дізналися, який нелегкий шлях пройшла країна до своєї соборності. Під час заходу лунали вірші та пісні про Україну у виконанні талановитих школярів: Олександри Трощий, Софії Хмельницької, Анастасії Ярослав, Людмили Нечай та Ярослава Головаш. Зі словами привітання до присутніх звернувся представник ГО «Нова дія» Сергій Голуб, який розповів, що у день свята, 22 січня, на кордоні Луганської та Харківської областей відбудеться Акція єднання, присвячена Дню Соборності України. Потім юні рубіжани урочисто передали для участі в акції альбом з кращими малюнками, які намалювали учні шкіл міста. Учасники заходу започаткували флешмоб «Побажання моїй країні». На маленьких сердечках школярі написали найпотаємніші побажання Україні: миру, добра, злагоди та єдності всіх людей. А потім прикріпили ці невеличкі послання на умовній карті України та передали волонтерам, щоб долучити до Акції і харків’ян.
22 січня 2019 року вихованці Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом також відзначали велике державне свято. У ході виховного заходу «Перлина-Україна» гуртківці переглянули відеоролик «Соборність України» про те, який важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх земель. У теплому спілкуванні діти з’ясували, що соборність – це відновлення єдності народу та її земель, а єдність – це тісний зв’язок між людьми, згуртованість, цілісність, неподільність. Нікому ще не вдалося перемогти людей, які тримаються одне одного, тому вихованцям КПР були запропоновані веселі об’єднуючі ігри «Дощик», «Райдуга», «Центр кола» та інші. Розважально-виховний захід «Перлина-Україна» до Дня Соборності України завершив «живий ланцюг» як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.
У закладах дошкільної освіти проходили тематичні заняття, ранкові зустрічі, розваги, де вихователі розповідали дошкільнятам про історію виникнення свята Соборності, формували у підростаючого покоління почуття патріотизму, поваги до історії українського народу. У дитячому виконанні українських віршів, пісень, таночків відчувались перші почуття національної гордості за красу і багатство рідного краю, за гордий і працьовитий український народ, і мрії про те, якою вони хочуть бачити неньку Україну.
У школах проходили цікаві тематичні виховні години, бібліотечні уроки, усні журнали, конкурси знавців історії, виставки плакатів, малюнків. Дуже сподобалась учням КНВК «Рубіжанський ліцей» історична гра «100 років Українській революції 1917-1921 рр. Юні джури з рою «Білі вовки» провели квест-гру «З Україною у серці» для учнів 5-6 класів і для всіх ліцеїстів організували флешмоб «Побажання моїй країні». Ліцеїсти висловили найкращі побажання своїй країні – миру, добра, процвітання, достатку кожній родині.
У січневі дні святкування Соборності України завжди приходить думка про те, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя народу.

2

3

4

7

20190122_135508

50773276_545106665899575_8397527710770921472_n

DSC05244

IMG_20190121_141610_BURST3