До 100-річчя Акту злуки

7

Україно, соборна державо,
Сонцесяйна колиско моя,
Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.

21 січня 2019 року в Рубіжанському міському Центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відбувся урочистий захід, присвячений Дню Соборності України.
У святковій залі зібралися учні шкіл, гуртківці та представники громадської організації «Нова дія». Учні мали можливість переглянути документальний фільм про Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки у 1919 році. Діти дізналися, який нелегкий шлях пройшла країна до своєї соборності. Під час заходу лунали вірші та пісні про Україну у виконанні талановитих школярів: Олександри Трощий, Софії Хмельницької, Анастасії Ярослав, Людмили Нечай та Ярослава Головаш.
Сьогодні Україна переживає тяжкі часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога. Територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Тож діти вшанували пам’ять героїв, загиблих за незалежність України, згадали, що вчора країна відзначала сумну дату – День пам’яті героїв – захисників Донецького аеропорту.
Зі словами привітання до присутніх звернувся представник ГО «Нова дія» Сергій Голуб, який розповів, що у день свята, 22 січня, на кордоні Луганської та Харківської областей відбудеться Акція єднання, присвячена Дню Соборності України.
Потім юні рубіжани урочисто передали альбом з малюнками, які дбайливо намалювали учні шкіл міста. А також – започаткували флешмоб «Побажання моїй країні». На маленьких сердечках школярі написали найпотаємніші побажання Україні: миру, добра, злагоди та єдності всіх людей. А потім прикріпили ці невеличкі послання на умовній карті України та передали волонтерам, щоб долучити до Акції і харків’ян.
Тож ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Свято завершилося чудовою піснею «Я живу в Україні».
Дякуємо педагогам та учням СШ № 2 (директор Олександр Ошнек), ЗШ № 4 (директор Тетяна Кривущенко) та № 8 (директор Лариса Піскова), КНВК «Рубіжанський ліцей» (директор Людмила Євсєєва), які активно долучилися до заходу.
1

2

3

4

5

6

7