День українського козацтва у 5-В: відпочинок та цікаві історичні знання

6

Саме таке поєднання вирішили зробити, коли запланували поїздку до кінного клубу у місто Кремінна та відвідування заходу «Дітям про українське козацтво» у міській бібліотеці ім. Горького. І отримали незабутні враження від спілкування з природою, кіньми, участі у веселих козацьких розвагах з одного боку та цікавої історичної відео презентації з конкурсами з іншого.
На кінній базі «Лошадкин дом» спочатку дітям провели екскурсію і показали саме дім, або конюшню, де проживає багато коней, частина з яких є навіть артистами кінного театру. Потім хлопці та дівчата мали можливість погодувати красенів, дізнатись про їх характер, породи і нарешті сісти верхи та здійснити прогулянку осіннім лісом. І то нічого, що поряд були інструктори, кожний відчував себе хвацьким наїзником, гордовито тримаючись в сідлі. Під козацький марш відбулось вітання з Днем захисника України та українського козацтва і далі хлопці повинні були відгадати спеціальні святкові загадки та взяти участь у веселих конкурсах, наприклад, з зав’язаними очима наклеїти один одному вуса. Хоча вуса її навіть «оселедець», а також козацьку шапку можна було приміряти на себе і під час фотосесії. А головною нагородою для всіх був веселий настрій і відчуття єдності, до якого доєднались представники батьків, які допомагали організувати поїздку та частування. Діти щиро вдячні всім.

1

2

3

4

5

6

Так само висловлюємо велику подяку шкільному бібліотекарю Цегельник Г.В. та спеціалістам міської дитячої бібліотеки ім. Горького, які організували цікавий пізнавальний відео екскурс в історію козацтва, провели вікторину та захоплюючі конкурси. Діти змагались в командах, демонструючи колективну роботу, як в конкурсі козацького борщу, підбираючи разом продукти до нього, та індивідуальні якості, вимірюючи, наприклад, горіхи жменями. Успіх в останньому залежав не тільки від розміру долоні, але й кмітливості і, звичайно, підтримки команди. Бо запорукою успіхів та перемог козаків було їх вміння товаришувати.
Свято закінчилось, але залишає багато приємних спогадів та життєвих уроків.

7

8

9

10

11

Прес-центр «Десяточка»