День Сіверського Донця

Донець, Донець, могутній і величний,
Любов до тебе на усе життя.
Тобі уклін і шана наша вічна,
Ти – гордість України і наше майбуття.

Сіверський Донець – найбільша річка східної України і найбільший приток Дону. Загальна протяжність його становить 1053 км, а в межах України – близько 718 км. Річку по праву вважають однією з наймальовничіших на Східноєвропейській рівнині. Про її популярність серед туристів свідчить велика кількість пішохідних, велосипедних та байдарочник маршрутів.
Однак для збереження екосистеми необхідно консолідувати зусилля громадськості, науковців, спеціалістів у різних галузях.
Щоб привернути увагу до проблем головної водної артерії Сходу України, за ініціативи Сіверсько-Донецького басейнового управління водними ресурсами спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» у 2007 році була започаткована традиція щороку восени відзначати День Сіверського Дінця. Головна мета його – створення діалогу між владою і громадами територій, інформування населення про стан водних ресурсів басейну Сіверського Дінця – практично єдиного джерела прісної води для мешканців Сходу України, формування громадської думки щодо необхідності вжиття спільних заходів з раціонального використання, охорони і відтворення водних ресурсів.
Гуртківці Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді ніколи не залишаються осторонь проблем Сіверського Донця. Діти є активними учасниками численних екологічних конкурсів, акцій, експедицій, спрямованих на дослідження і збереження рослинного та тваринного світу пойми річки. Під час традиційних байдарочник походів проводиться активна практична і просвітницька робота по збереженню унікальної екосистеми.
Тож вітаємо усіх зі святом Сіверського Донця і нехай наші спільні зусилля збережуть цю перлину.